avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț

Buna seara. Sunt căsătorită de 6 ani... Am doi copii, băiatul din casatorie iar fata dintr o alta relație dar recunoscută de catre actualul sot. Din mai multe motive vreau sa divorțez... Ce șanse am sa rămân cu amândoi copii dat fiind faptul că el este mai mult plecat din tara? Va mulțumesc
Doar fata are 11 ani... Este dintr o relație anterioara... Însă el a dorit să poarte numele lui. Problema este băiatul la care nu vrea sa renunțe. Băiatul are 5 ani. Va mulțumesc frumos
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Martie 2018
Ionela2008, utilizator
Va mulțumesc frumos
Buna seara,
Fata va fi intrebata de instanta dar de principiu i se va stabili domiciliul la dumneavoastra.
Baiatul, la 5 ani, nu va fi lasat, aproape sigur (99%), tatalui.
Buna seara. Mai am o mica nelămurire.. Părintii mei locuiesc în Iași, eu sunt căsătorită în Craiova.. Dacă eu plec la ei unde trebuie sa vorbesc cu un avocat??? Aici în Craiova sau pot vorbi cu un avocat don Iași ca sa ma reprezinte . Va mulțumesc frumos
Ultima modificare: Duminică, 18 Martie 2018
Ionela2008, utilizator
Locuinta minorilor va fi stabilita la dumneavoastra, cata vreme dumneavoastra asigurati procesul de crestere si educare,masura este in interesul copiilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort haruna haruna Sunt o tanara, mamica unui baietel de 1 an si 3 luni. Din motive gen scandaluri repetate, violente fizice si verbale am decis sa plec impreuna cu baiatul de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua trandafirialbastru trandafirialbastru ma numesc Florentina.as dori daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns la o intrebare.Imi pot lua copilul din tara fara procura tatalui???Mentionez ca inca nu ... (vezi toată discuția)