Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Sunt cetatean nascut in Romania cu dubla cetatenie romano-belgiana si as dori sa stiu in ce conditii pot infiinta in Romania o firma a caror angajati (vreo 10) sa presteze servicii pentru firme belgiene? M-ar interesala la cat se ridica costurile infiintarii, daca trebuie angajat contabil, cat ar fi impozitul pe profit (salariul net va fi de 1500 euro) etc?
adila662004, utilizator
Ca sa va infiintati o firma consultati site-ul [ link extern ] .
Serviciile sunt pentru firme din Belgia? Va veti inregistra si cu cod TVA intracomunitar
Da, va trebuie un contabil. Costurile sunt in functie de obiectul de activitate,
E mai simplu sa cereti consultanta unui specialist: beneficiati de explicatii si servicii dedicate si de confidentialitate.
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţii în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]