Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Noile case de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Noile case de marcat

Intr.Ind , neplatitor tva , doua puncte de vanzare unul ambulant ( unde lucreaza sotul in baza unei declaratii la Reg.Com.) si un punct de lucru(Pravalie) unde lucrez eu .Vreau sa fac unele schimbari daca tot trebuie schimbate casele de marcat,numai ca nu stiu care ar fi cea mai buna varianta pentru mine. = vreau sa vand Masina care este pe firma si este amortizata ; vreau sa transfer Pravalia in alta locatie ( sau inchid punct,deschid alt punct ? ) , vreau sa schimb autorizatia in Intr.Fam.si sunt obligata sa cumpar casa de marcat cu jurnal electronic dar inca nu am de unde . Stie cineva sa ma sfatuiasca care ar fi cea mai buna solutie si in ce ordine sa fac schimbarile?
george-neagu, moderator