Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cheltuieli judecata

Daca debitorul nu realizeaza venituri declarate, si nu poate achita cei 25% din venit stabiliti de instanta (Hotarare definitiva), cum se procedeaza ? Cum va putea contribui la cresterea minorului ?
Evident prin mijloace nedeclarată...ajutor de la rude...prieteni...pana se angajează...
Faptul că are de datorat pensie ar trebui să vă intereseze nu sursa banilor. Dacă nu va datorează mai mult de 3 luni ii puteti depune plângere penală iar dacă în urmă condamnării nu achită va face munca in folosul comunității.
as vrea sa vad si eu un tata sau o mama condamnati ca nu au platit pensie alimentara copilului :))))))))))))))))