Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Deversare apa pluviala in strada
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Deversare apa pluviala in strada

Buna ziua,
Avem un vecin pe strada noastra caruia i se inunda caminul tehnic de fiecare data cand ploua. Pentru rezolvarea problemei dansul foloseste 2 pompe de apa murdara pentru a scoate apa direct in strada. In principiu nu as avea o problema decat ca de fiecare data toata strada se transforma intr-o mare balta si nu se mai poate circula pe jos. Mentionez ca locuim pe un drum privat. Cu vorba buna nu merge pentru ca am incercat. Ce masuri se pot lua? Multumesc anticipat!
Daca amiabil nu puteti solutiona ,aveti dreptul sa va adresati autoritatilor=politie,autoritatea de sanatate publica,instanta de judecata