Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie 1.6 in sange dupa recalculare.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie 1.6 in sange dupa recalculare.

Buna ziua,

Am permisul suspendat de 2 ani pentru conducere sub influența alcoolului.
În aer respirat am avt 0.7 si in sange dupa recalculare am 1.6
Polițistul care se ocupa de dosarul meu mi-a spus ca o sa trimita dosarul la comisia superioara pentru un verdict si acolo e posibil sa imi mai acasa alcoolemia.
Mentionez ca am luat permisul in 2010 si pana acum 2 ani am avt decat o singura amendă de centura plătită.
Cazierul este curat.
In ce conditii as putea sa recuperez permisul, si daca pot sa primesc neinceperea urmarit penale având în vedere că e prima oară când mi se întâmplă așa ceva..
Ionutz2491, utilizator