Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Deducere copil minor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Deducere copil minor

Copilul (minor) sotiei mele, provenit dintr-o casatorie anterioara are dreptul la deducere personala?
Pentru copilul minor provenit din căsătorii anterioare, dreptul la deducerea personală revine părintelui căruia i-a fost încredințat copilul și unuia dintre soți care formează noua familie.
Ok, dar prin ,,unuia dintre soti care formeaza noua familie'' se intelege tatal vitreg?
Multumesc pentru raspunsu.
Se poate intelege si asa ceva.
Ok. Multumesc