Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspundere patrimoniala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspundere patrimoniala

La acceptarea demisiei mele la firma,avand gestiune,nu s-a facut predarea primirea gestiunii.Mi s-a restituit fondul de garantie in timpul legal.
Intrebare:
-mai am raspundere patrimoniala asupra fostei gestiuni(eventuale lipsuri),si cat timp?
Se poate angaja raspunderea patrimoniala in termen de 3 ani de la data producerii pagubei.