avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1938 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspundere patrimoniala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspundere patrimoniala

La acceptarea demisiei mele la firma,avand gestiune,nu s-a facut predarea primirea gestiunii.Mi s-a restituit fondul de garantie in timpul legal.
Intrebare:
-mai am raspundere patrimoniala asupra fostei gestiuni(eventuale lipsuri),si cat timp?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:06, 15 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate angaja raspunderea patrimoniala in termen de 3 ani de la data producerii pagubei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imputare diferente inventar marinica_ph marinica_ph buna ziua, din martie anul trecut sunt sef depozit la soc com x. la momentul cand am semnat contractul individual de munca am semnat si pentru raspundere ... (vezi toată discuția)
Imputare diferente inventar marinica_ph marinica_ph buna ziua, din martie anul trecut sunt sef depozit la soc com x. la momentul cand am semnat contractul individual de munca am semnat si pentru raspundere ... (vezi toată discuția)
Răspunderea gestionarului crysa00 crysa00 Bună ziua, sunt gestionarea la o firmă iar la angajare nu am semnat niciun proces verbal de predare primire pentru obiectele aflate în gestiune, în cazul ... (vezi toată discuția)