Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Viza UK
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Viza UK

Buna, ma aflu in Italia cu pasaportul Biometric MD , detin permis de sedere Italia, doresc sa plec in UK cu programul Aupair, (Pasaportul biometric necesita viza), pot sa ma adresezi ambasadei UK din italia in baza permisului de sedere pentru perfectarea vizei sau este nevoie sa plec in MD ca sa aplic la viza?
andrei565, utilizator