avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Societate in faliment simplificat
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Societate in faliment simplificat

O Cat timp poate sa stea in faliment simplificat o sc?Exista vreo prevedere legala care impune lichidatorului jud.. un termen limita de valorificare a activelor si de radiere ? Va multumesc

Alte discuții în legătură

Control fiscal firma in faliment proffex proffex Buna ziua, am si o problemea. Daca s-a dispus intrarea in faliment in procedura simplificata a unei societati si a fost numit lichidator, care inca nu si-a ... (vezi toată discuția)
Cerere debitor ContSters56278 ContSters56278 pot intra in procedura de faliment la cererea mea ca debitor daca am depasit termenul acela de 30 de zile ? adica am facturi neachitate mai vechi de 2 luni. ... (vezi toată discuția)
Propunere ide inchidere a procedurii falimentului debitoarei venere venere Societatea noastra, ca si creditoare, a introdus cerere de chemare in judecata prin procedura insolventei impotriva unei sc debitoare, pentru o suma de ... (vezi toată discuția)