Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Trecere pensie in cont bancar din pensie prin posta
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Trecere pensie in cont bancar din pensie prin posta

Ce trebuie intreprins pentru a primi pensia pe card? Pana in prezent, pensia venea acasa, adusa de postas. Tinand cont ca pensionarul este nedeplasabil, poate regla altcineva trecerea, eventual prezentand o scrisoare medicala?
Multumesc anticipat
Nu mai titularul pensiei poate face demersul. Titularul trebuie sa depuna o cerere la banca in contul careia doreste sa primeasca pensia. Va anexa copie dupa un cupon de pensie si copie dupa cartea de identitate. Banca face transferul si emite cardul.