avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Gasire proprietar auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Gasire proprietar auto

As dori si eu informatii in legatura cu un contract de vanzare cumpare. Am cumparat un autoturism Ford Focus cu numar inamtriculare DJ 10 KBV serie WF0AXXWPDA3E58094. Proprietarul autoturismului din carte este Bacioiu Eugen domiciliat pe str. Constantinescu Gogu, nr. 1, bl. E14, ap. 21 Craiova cu CNP 1690329163241 sunt interesati de numele cumparatorului din contractul de vanzare a acestui autoturism sau o copie dupa contractul de cumparare de cumparare daca exista pentru a putea contacta acest persoana pentru a putea inmatricula acest autoturism. Masina a ajuns in judetul Hunedoara si doresc sa o inmatriculeze si sa inregistrez la taxe si inpozite. Cum pot face ? Actele care le detin la masina sunt doar cartea masini o dovada cum ca a fost ridicat talonul pt lipsa itp dar si partea din spate la talon cum ca sa facut verificarea itp .
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:23, 16 Martie 2018
Daca doriti relatii depre persoana respectiva puteti sa le solicitati fie de serviciului de evidenta persoanelor fie direct d ela SPR evidenta auto
Daca dv ati cumparat vehiculul cu un contract de vanzare cumpare,respectiv sunteti detinatorul documentului de achizitie auto,,nu este clara afirmatia dv ulterioara
sunt interesati de numele cumparatorului din contractul de vanzare a acestui autoturism sau o copie dupa contractul de cumparare de cumparare daca exista

Numele cumparatorului este numele proprietarului actual adica dv
Pentru ce aveti nevoie de o copie dupa contractul de cumparare ?
Daca dv afirmati ca ati cumparat cu contract de vanzare cumparare vehiculul cum intrebati daca exista acel document?
Daca sunteti cumparatorul vehiculului,in baza contractului de vanzare cumparare puteti inmatricula auto
Aveti certificatul fiscal ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto - acte incomplete. Seca Seca Buna seara. In septembrie 2017 am cumparat un autoturism. Persoana de la care l-am cumparat preluase un leasing, il finalizase insa nu-si trecuse masina in ... (vezi toată discuția)
Mașina veche vanduta alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Buna, seara, va rog sa ma ajutați cu un răspuns. In 2015 am facut o procura cu un domn sa ma reprezinte in vederea radierii mașinii si sa o scoată din ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism Laurentiu A8900 Laurentiu A8900 Buna ziua,ma confrunt cu urmatoarea situatie...am cumparat un autoturism, am facut contract de vanzare cumparare,dar nu l-am inmatriculat deoarece s-a stricat ... (vezi toată discuția)