Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bilet de voie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bilet de voie

buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca un angajat isi ia un bilet de voie cu acordul angajatorului pentru probleme personale in cursul saptamanii ,si lucreaza si in repausul saptamanal,,acele ore de invoire sa fie completate cu ore lucrate in repausul saptamanal?
Legislatia muncii nu reglementeaza regimul invoirilor de la locul de munca.

Acest lucru se poate face la nivel de angajator prin c.c.m. aplicabil sau prin regulamentul intern.