Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Exercitare activitate functionar public suspendat
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Exercitare activitate functionar public suspendat

Buna ziua.
m ocupat functia de contabil sef intr-o intitutie publica - primarie. In urma unor conflicte politice, fostul primar l-a reclamat pe actualul, a fost implicata intr-un dosar penal, care dureaza de doi ani, fiind suspendata din functie la data de 15.04.2016.
In luna august 2016, primaria a scos la concurs un post de inspector contabilitate, contractual. M-am inscris la concurs si am castigat, iar din acel moment ocup acel post, de personal contractual, executand lucrari diferite fata de ce faceam ca si contabil sef.
Va rog respectuos sa ma ajutati , deoarece acum mi s-a adus la cunostinta ca trebuie sa imi dau demisia si va trebui sa raman ara un loc de munca.
Va multumesc
O zi buna !
Dvs aveti doua locuri de munca ?
nu. acum ocup doar functia de inspector contractual.
Atunci,"nu inteleg , de unde sa va dati demisia ?

Citez : "Va rog respectuos sa ma ajutati , deoarece acum mi s-a adus la cunostinta ca trebuie sa imi dau demisia si va trebui sa raman ara un loc de munca."
nu, doar unul singur. inspector, contractual, post ocupat prin concurs.
Pe ce motiv vi se cere acum demisia? Acum sunteti contractual, nu ocupati o functie de raspundere si nici de functionar public. Daca motivul este suspendarea de ce v-au dat voie sa participati la concursul organizat? Trebuie sa motiveze in scris de ce acum va cer sa va dati demisia. Sincer, eu unul nu mi-as da demisia.