avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozit venit job part-time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozit venit job part-time

Buna ziua.
Vreau sa stiu daca se mai retine din salariu impozitul pt al 2 lea job part -time ,mentionand ca am si un loc de munca la stat cu norma intreaga.
Cel mai recent răspuns: IULIA NEDELCU , Consultant resurse umane 10:26, 16 Martie 2018
Buna ziua,
Impozitul pe venit se retine chiar daca aveti mai multe contracte de munca, indiferent de norma de lucra (full time sau part time).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat la doua firme. leoneverde leoneverde 1 - Poate o persoana sa fie angajata simultan la doua firme? 2 - Pot fi ambele contracte de munca pentru 160 ore pe luna (norma intreaga) ? (vezi toată discuția)
Loc de munca baietzika baietzika daca am un al doilea job ce fel de impozite platesc pentru acesta? doar cei 16% sau si cass si restul ce deja platesc pt jobul principal. daca am un joc part ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa imi iau al 2-lea job full time. intrebarea ... gigi198000 gigi198000 Buna ziua, Doresc sa imi iau al 2-lea job full time. Intrebarea mea este daca actualul angajator poate afla de faptul ca mai am un job ? Mentionez ca la ... (vezi toată discuția)