Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Obligativitate casa de marcat?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Obligativitate casa de marcat?

Buna ziua! Ma numesc Nicula Mircea din Sibiu va rog sa ma informati cu o problema. Am un PFA cu obiectiv principal servici sudura la domiciliul clientului prin care emit factura si chitanta. Dar mai am un lac de pescuit sportiv care la-m adaugat ca activitate si punct de lucru si nu stiu daca imi trebuie casa de marcat sau pot doar emite chitanta deoarece sunt zile cand nu sunt pescari pe lac? Va multumesc ! Cu stima Nicula Mircea.
acdc1969, utilizator
Da, pentru acea activitate de inchiriere va trebuie casa de marcat fiscalizata la adresa acelui punct de lucru.