Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Daca ma mut in alta tara, pot sa renunt la serviciile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Daca ma mut in alta tara, pot sa renunt la serviciile de internet fara a plati ce a mai ramas ?

Buna ziua,
Am un contract de internet cu UPC pe 2 ani. A trecut 1 an si 1-2 luni. Voi pleca in strainatate in curand pentru 6 luni - 1 an, cu posbilitate de prelungire. Pot sa renunt la servicii fara sa platesc restul lunilor ?
Nu cred, dar vorbiți cu ei. Poate îi convingeți că e forță majoră.