avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1320 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Daca ma mut in alta tara, pot sa renunt la serviciile ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Daca ma mut in alta tara, pot sa renunt la serviciile de internet fara a plati ce a mai ramas ?

Buna ziua,
Am un contract de internet cu UPC pe 2 ani. A trecut 1 an si 1-2 luni. Voi pleca in strainatate in curand pentru 6 luni - 1 an, cu posbilitate de prelungire. Pot sa renunt la servicii fara sa platesc restul lunilor ?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 08:07, 19 Martie 2018
Nu cred, dar vorbiți cu ei. Poate îi convingeți că e forță majoră.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in luna octombrie a anului trecut am reziliat contractul ... Ursutz Ursutz Buna ziua, In luna octombrie a anului trecut am reziliat contractul cu Vodafone Romania pentru serviciile de televiziune si internet fix, pentru ca m-au pus ... (vezi toată discuția)
Rcs-rds ContSters209690 ContSters209690 buna ziua am un contract de internet de 6 ani cu rcs-rds.In luna martie 2011 am incheiat un abonament de televiziune.Am vrut sa reziliez contractul de ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract firma cablu tv ivape ivape buna ziua, Am incheiat contract cu UPC pentru serviciul de internet pe o perioanda de 1 an. Am platit toate facturile la zi, a trecut 1 an dar tot nu ... (vezi toată discuția)