avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare apartament catre copii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare apartament catre copii

Cum se poate vinde 1 apart.al mamei mele care este recasatorita, catre noi,cele 2 fiice legitime ale mamei.Sotul actual are 50 % din apartament si o fiica din alta casatorie.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 15:29, 19 Martie 2018
Da, cu acordul si prezenta ambilor soti si daca faceti dovada achitarii pretului, prin virament bancar.
Ultima modificare: Luni, 19 Martie 2018
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este partea mea de mostenire daca... mihaita01102014 mihaita01102014 parintii mei sunt recasatoriti ambii avand copii din casatoriile anterioare mama 1 copil tata 2. eu sunt singurul lor copil din prezenta casatorie . sunt ... (vezi toată discuția)
Succesiune apartament dupa moarte tata MihBer MihBer Buna ziua! Am un prieten la care i-a murit tatal acum aprox. un an de zile. Ca si copii legitimi ai tatalui sunt 3 la numar. Dupa moartea mamei lor, tatal sa ... (vezi toată discuția)
Mostenire rigo rigo sunt recasatorita si am o fiica din prima casatorie si am 2 apartamente dinaintea acestei casatorii in cazul in care mor ma mosteneste si actualul sot?in caz ... (vezi toată discuția)