Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... declaratie de avere
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

declaratie de avere

Buna ziua, as dori sa stiu daca veniturile sotiei obtinute din dividente, din venituri agricole si din burse de studii trebuie trecute in declaratia de avere a unei persoane publice,
Va multumesc.
Da, trebuie trecute veniturile din investitii (dividende), respectiv veniturile din activitati agricole. Nu ma pot pronunta cu privire la bursa de studii.