Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... fara asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

fara asigurare de sanatate

Buna ziua ,sunt in concediu de crestere copil,primesc lunar si indemnizatia de la stat, am lucrat multi ani inainte ,am intrat in concediu maternal cu toate drepturile legale. Ieri am mers la medicul de familie sa-mi elibereze o reteta pt ca am racit,si mi-a spus ca nu poate pt ca nu figurez ca asigurat am si card de sanatate.(este vb. de sotia mea).Va multumesc.
sandyel, utilizator
Va trebui sa luati legatura cu Casa judeteana de asigurari de sanatate pentru a identifica cauza pentru care sotia dvs. nu mai figureaza ca asigurata.
Mergeti la Casa de Asigurari de Sanatate cu actul de identitate valabil la data solicitării și decizia emisă de AJPIS ca sunteti in CCC.