Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare în spațiu.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare în spațiu.

Bună ziua,
De curând am fost luată în spațiu de o anumită persoană pentru a putea susține examenul auto în alt județ. Persoana care m-a luat în spațiu acum nu se află în România iar sora mea ar dori și ea să fie luată în spațiu din același motiv pentru a susține examenul auto...acum vă adesez întrebare care e un pic ciudată...Eu dacă sunt luată în spațiu de acea persoană o pot lua eu în spațiu pe ea sau este necesară venirea acelei persone în România?
Mulțumesc anticipat!
Luiza Andreea, utilizator
Sora dvs poate fi luata in spatiu de catre proprietar, dvs sunteti tolerat.
Va multumesc frumos!
Dvs. o luati pe sora in spatiu, apoi sora dvs. isi aduce o prietena, prietena isi aduce fratele si tot asa, pana vine proprietarul acasa are jumatate de sat la el in casa. Era o gluma. Sigur ca doar proprietarul poate lua in spatiu o alta persoana. Poate sa declare asta si la un notar, ori la ambasada/consulat.
Justitiarul711, utilizator
Apreciez gluma dvs. Mulțumesc pentru răspuns!