avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Intrebare problema dosar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Intrebare problema dosar

Am avut permisul suspendat pe 1 an pentru alcool acum l-am primit inapoi dar in cazier imi apare dosarul, acum vreau sa ma inscriu sa fac scoala de profesionisti se poate face sau are treaba acel dosar care imi apare

Alte discuții în legătură

Obtinerea permis dupa dosar penal hagiugheorg1_BZ hagiugheorg1_BZ as vrea sa stiu daca dupa un an de la hotarirea definitiva se mai face scola pentru obtinerea permisului si daca da cu cazierul cum se procedeaza?se sterge? ... (vezi toată discuția)
Cazier auto dupa accident cu victima ... Yoghi1970 Yoghi1970 Buna seara, dupa un accident cu victima in 1999 am fost gasit nevinovat deci neinceperea urmaririi penale, am luat permisul inapoi si am plecat in strainate in ... (vezi toată discuția)
Cat timp am cazier? danielpopescu12121991 danielpopescu12121991 Buna ziua, in decembrie 2015 am primit o pedeapsa de 2 ani cu suspendare pentru conducere sub influenta alcoolului, pana in decembrie 2017, moment dupa care ... (vezi toată discuția)