Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum imi pot afla vecinii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum imi pot afla vecinii?

o un teren si is vrea sa mai cumpar o bugata din a vecinului meu si as vrea sa aflu cine este ca sa il pot contacta, cum pot afla care imi sunt vecinii?
"cum pot afla care imi sunt vecinii?" stati acasa si aflati!=D>
catalinpopa a scris:
o un teren si is vrea sa mai cumpar o bugata din a vecinului meu si as vrea sa aflu cine este ca sa il pot contacta, cum pot afla care imi sunt vecinii?

Buna ziua,
Vorbind serios de data aceasta:
- puteti contacta un Topo - Cadastrist autorizat care are acces la planurile topometrice din zona Dvs. (actualizate cat de cat).
El va poate da informatii cu care, ulterior, daca mai este nevoie, mergeti si la OCPI (Cartea Funciara) unde, pe baza de cerere, vi se pot elibera inscrisuri cu date.
Cu stima,
Expert judiciar Eugen Marcov
Lasand gluma la o parte, informatia respectiva va poate fi furnizata de biroul de registru agricol din cadrul primariei (detin toate planurile parcelare si, din proprie experienta:D, va spun ca s-ar putea sa aiba si datele de contact ale multor detinatori de terenuri) sau de la biroul de urbanism si cadastru, tot de la primarie.
~ Conținut șters la cerere ~