Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inchisoare Amberg
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inchisoare Amberg

Buna seara, sotul meu este la inchisoare in Amberg. Din ce mi a spus ofiterul care se ocupa de caz, a fost prins in masina cu inca un prietn cu droguri. Cum as putea sa iau legatura cu el, cei din inchisoare nu vor sa imi dea detalii pentru ca nu stiu germana si daca suna altcineva si vorbeste in germana nu vor sa spuna nimic. Cum as putea sa gasesc un avocat?
Daca nu are bani de avocat, va primi unul din oficiu.
Dupa o perioada o sa i se permita sa sune.
Buna seara. Am și eu o întrebare, iubitul meu a fost Arestat acum 9 luni in Cehia din cauza transportului de imigranți, el e complice nu are permis de tir și nici nu era angajat la firma respectiva el doar stătea in dreapta, știu ca și el tot vinovat este dar cred ca nu in aceeași măsura ca ceilalți 3 .... după 3 luni l au mutat in penitenciarul din Amberg și nu l au judecat pana acum, cat va mai dura pana îl vor judeca si cati ani ii va da sentința ?
Adriana1223, utilizator