Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Trafic de persoane in Ungaria
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Trafic de persoane in Ungaria

Buna seara,Fratele meu este arestat in ungaria pentru trafic de persoane.Ce ar trebui sa fac?El este arestat de 14 zile.Ar trebui sa ii dea drumul si sa ii puna interdictie 5 ani?V multumesc.
Ar trebui sa-i angajati un aparator (avocat) din Ungaria! A avut unul din oficiu, deja a fost in fata unui judecator ungur.
Si e posibil sa ramina in arest in ungaria.sau o sa ii puna interdictie.este diferenta intre arest si retinut.atunci el este retinut in ungaria .si ce ar trebui sa facem.
lise, utilizator
Pai bine nu-i va fi! Dupa scandalul cu cei 71 de morti, ungurii taie in carne vie, in romani cu bucurie maxima.
,,Trendul" asta este, citez: Un român a fost condamnat prin procedură de urgență în Ungaria pentru că a ajutat imigranți ilegali să treacă granița.
Românul a fost condamnat la un an și jumătate de închisoare după ce a fost prins pe 24 august ajutând șase sirieni să treacă ilegal graniţa, pe care urma să îi ducă din Budapesta în Germania cu mașina sa.
De asemenea, mașina românului a fost confiscată şi a primit interdicţie de intrare în Ungaria timp de 3 ani, potrivit autorităților maghiare.

V-am sugerat ce sa faceti, sa-i angajati un avocat ungur, altminteri mi-e ca va pierde cativa ani vremea prin puscariile unguresti!
DlGoe, utilizator