avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit autoturism

se cumpara un autoturism din Germania in data de 08.12.2017,persoana nu se prezinta la Primarie pana in 05.03.2018 si cere sa se inregistreze autoturismul pentru numere rosii pentru 1luna.Se stie ca pentru prima tura de numere rosii nu se vine la Primarie.Deci in 05.03.2018 inregistreaza pentru a doua oara aceast autoturism cu numere rosii.In data de20.03.2018 vine cu Contract de vanzare pentru acest autoturism.Intrebarea este cine plateste impozitul in anul 2018,vanzatorul (cel cu numere rosii)sau cumparatorul?
Va rog frumos ajutati-ma cu un raspuns si va multumesc!

Alte discuții în legătură

Calcul impozit auto ana55 ana55 Se cumpara un autoturism din Germania in data de 08.12.2017,persoana nu se prezinta la Primarie pana in 05.03.2018 si cere sa se inregistreze ... (vezi toată discuția)
Impozit auto tudu_dora tudu_dora buna ziua.am o problema f mare.acum 5 ani am adus in Romania masina pe care o detineam in Italia dupa ce acolo am radiat o.aici am incercat sa o inmatriculez ... (vezi toată discuția)
Certificat fiscal-problema inmatriculare justinn justinn Buna seara, va prezint o problema (destul de neplacuta) la care, sper din tot sufletul sa-mi dati o rezolvare: La data de 6.12.2013 am cumparat un autoturism ... (vezi toată discuția)