Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua, am început sa lucrez dupa data de 04.12.2018 si acum iau si stimulentul acelavde insertie de 650 ron daca mi-as schimba locul de munca as mai primi acel stimulent in continuare pana la indeplinirea varstei de 3 ani a copilului?
Cu conditia ca, data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.
Mai este nevoie sa duc contractul de la noul angajator unde am depus actele pt stimulent? Multumesc
In general, se duce o copie de pe decizia de incetare a vechiului c.i.m. si copie de pe noul c.i.m.