avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua, am început sa lucrez dupa data de 04.12.2018 si acum iau si stimulentul acelavde insertie de 650 ron daca mi-as schimba locul de munca as mai primi acel stimulent in continuare pana la indeplinirea varstei de 3 ani a copilului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:15, 22 Martie 2018
Cu conditia ca, data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.
Mai este nevoie sa duc contractul de la noul angajator unde am depus actele pt stimulent? Multumesc
In general, se duce o copie de pe decizia de incetare a vechiului c.i.m. si copie de pe noul c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reluare activitate dupa concediu crestere copil Anca Talpos Anca Talpos Buna ziua. Doresc sa imi schimb locul de munca dupa revenirea din concediu crestere copil. Angajatorul vechi poate sa imi elibereze in aceasi zi incetarea ... (vezi toată discuția)
Schimbarea locului de munca Stelian87 Stelian87 Buna ziua,iau stimulent de insertie inca de cand s-a nascut copilul,acum vreau sa plec de la firma la care lucrez,la alta firma,primesc in continuare ... (vezi toată discuția)
Reintoarcerea la un alt loc de munca dupa ccc inainte de 2 ani. Anabreha Anabreha Buna Ziua, Din Februarie 2016 sunt in concediu de crestere copil. As dori reintoarcerea in campul muncii la o alta firma. Care sunt pasii ce trebuie urmati ... (vezi toată discuția)