Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Ce benefici am de la RCA?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Ce benefici am de la RCA?

Salutare, in urma cu o luna de zile am avut un accident auto la care sa constatat ca nu sunt vinovat am deschis dosarul de daune absolut tot si anexa 2 dusa de la politie, astazi am sunat la asigurari si nu era domnul care mi-a deschis dosarul sa uitat peste dosar colegul lui la care imi precizeaza ca masina mea nu este dauna totala.. avari (Motor spart,lonjeron stramb,capota,faruri,parbriz,aripa,bara fata, radiatoare +multe altele) cum este posibil sa nu primesc dauna totala??

Firma asigurari Euroins

Am nevoie urgenta de autoturism sa ma pot deplasa la munca asiguratorii nu ar trebui sa imi asigure autoturism?

Astept raspuns multumesc!
Nevzat95, utilizator
Buna ziua,

1. Daca reparatia este < decat deviz reparatii, nu este dauna totala.
2. Asiguratorul nu va pune la dispozitie autoturism la schimb, ci acopera lipsa de folosinta. Intrebati asiguratorul daca si cat va acorda pentru inchirierea unui autoturism similar si pe ce perioada.