Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Bună, o persoana de sex feminin cu vârsta împlinită de 62 ani și 11 ani lucrați în câmpul muncii poate beneficia de pensie (fără să fie nevoie sa cumpere alți ani).?
Multumesc
Potrivit legislatiei in vigoare la acest moment cu acest stagiu nu se poate beneficia de pensie.
Ce va prevedea noua lege, v-om vedea.