avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA doar cu diploma de bac?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA doar cu diploma de bac?

Buna ziua!
As dori sa imi deschid un PFA, cod CAEN 4791 - comerţul cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet, si as vrea sa stiu, daca as putea sa deschid doar cu diploma de BAC? Sau de ce fel de pregatire as avea nevoie pentru a putea intrepinde acest pfa?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: roxrox06 , utilizator 18:17, 23 Martie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere pfa cu diploma de bacalaureat MirelaPav MirelaPav Buna ziua, as dori sa îmi deschid un pfa. Îmi puteți spune dacă îl pot deschide cu diploma de bacalaureat? Am făcut liceul matematica informatica. Și ca ... (vezi toată discuția)
Diploma/atestat pfa mvstancu mvstancu Bună ziua, Doresc înființarea unui PFA pentru a vinde legal bijuterii handmade confecționate de mine (brățări împletite, brățări din mărgele, ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen imi trebuie pentru decoratiuni handmade? fringescience fringescience vreau sa imi deschid un magazin online in care sa vand ornamente si decoratiuni handmade, facute de mine, din material textil sau lemn, cum ar fi sosetele ce ... (vezi toată discuția)