avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Amenzi italia cu numar romanesc
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Amenzi italia cu numar romanesc

Buna seara in anul 2016 am luat in italia cu numar romanesc 5 amenzi si mi au ajuns in romania in 2018 as vrea sa stiu ce se intampla daca nu le platesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:36, 24 Martie 2018
Va pot executa silit.
Dar nu prea se procedează asa de statul italian.

Am inteles ca dau si grațieri.
Dacă va informati poate aflati ceva.
Eu am cautat astfel.de grațieri dar nu am gasit desi am inteles de la multe persoane care locuiesc în Italia ca se dau.
Veti fi executat silit.
În practică statul italian nu executa amenzile de fel.
Nu cunosc nicio persoană executată care locuiește în România, dar se p9ate executa silit.
Cei din Italia plătesc cate 10 euro pe lună în rate.
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Martie 2018
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii fata de un stat strain coplotei coplotei Buna seara! As dori sa intreb ce se poate intampla conform legistlatiei romane aflate in vigoare, in cazul in care am datorii fata de statul italian de 1.300 ... (vezi toată discuția)
Datorii la statul italian. janyn73 janyn73 Buna seara eu locuesc in italia si am 15000de euro datorie la statul italian mai precis la agentia delle entrate datori taxe ,impozite si amenzi ne platite eu ... (vezi toată discuția)
Proces Eu.it Eu.it Buona ziua,am pierdut un roces in care trebuie sa platesc suma de 2300 euro unei persoane din Romania.Eu locuiesc in Italia si nu mai posed document de ... (vezi toată discuția)