Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Amenzi italia cu numar romanesc
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Amenzi italia cu numar romanesc

Buna seara in anul 2016 am luat in italia cu numar romanesc 5 amenzi si mi au ajuns in romania in 2018 as vrea sa stiu ce se intampla daca nu le platesc
Va pot executa silit.
Dar nu prea se procedează asa de statul italian.

Am inteles ca dau si grațieri.
Dacă va informati poate aflati ceva.
Eu am cautat astfel.de grațieri dar nu am gasit desi am inteles de la multe persoane care locuiesc în Italia ca se dau.
Veti fi executat silit.
În practică statul italian nu executa amenzile de fel.
Nu cunosc nicio persoană executată care locuiește în România, dar se p9ate executa silit.
Cei din Italia plătesc cate 10 euro pe lună în rate.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat