avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Buna ziua un sfat va rog in 2007 am cumparat impreuna cu sotia un ap cu 50000 euro din care 18000 euro vin de la parintii mei 6000euro de la parintii ei 3000 euro din credit de nevoi peronale pe numele meu pentru care la sfarsit sau platit 6000euro pe care lam achitat din diurna nu din salariu si restul au fost din vanzare unui imobil cumparat cu bani de la nunta intrebare
Cum se imparte acest imobil in cazul unui partaj va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:12, 25 Martie 2018
Cereti dvs in cota in cere credeti ca ati contribuit personal si straduiti-va sa probati. Instanta va va da sau nu, dreptate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divorț, pretenții materiale exagerate. contează infidelitatea în partaj? Danny9zeci Danny9zeci Buna ziua. O sa incerc sa fac un rezumat si sa dau detalii pe parcurs daca vreun avocat ma poate ajuta cu raspunsuri. Sunt casatorit de 1 an si 3 luni iar in ... (vezi toată discuția)
Partaj lungan_ro_1961 lungan_ro_1961 in anul 2004 ne-am casatorit iar in anul 2006 am primit de la socrii o suma de bani ,transfer facut prin banca ,in contul sotiei, suma de bani cu care am venit ... (vezi toată discuția)
Atacare executare silita imobil danny0000 danny0000 cum se poate ataca o exxecutare silita a unui imobil?pot ataca decizia de vanzare la licitatie daca am investit o suma de bani in imobilul respectiv chiar daca ... (vezi toată discuția)