Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Depunere acte pentru somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Depunere acte pentru somaj

Buna ziua, sotia mea lucreaza la un magazin alimentar din Vaslui avand contract de munca pe timp indeterminat cu salariul minim pe economie. Noi peste 2 luni de zile o sa ne mutam la Constanta deci ne vom schimba resedinta si domiciliul.
Angajatorul zice ca o sa ii dea adeverinta necesara pentru somaj, si as vrea sa stiu daca actele necesare le putem depune la Constanta.
Va multumesc anticipat.
george-neagu, moderator