Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie de intretinere

Buna ziua! Am o hotarare judecatoreasca definitiva cu privire la pensia de intretinere copil minor. Am trimis hotararea angajatorului tatalui copilului. Angajatorul refuza sa faca proprirea. Ce trebuie sa fac in acest caz? Multumesc!
Nu dvs sau angajatorul infiintati poprirea, ci un executor judecatoresc, la el trebuie sa apelati si doar daca tatal nu plateste de bunavoie.
gi-jane2, moderator