Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
As dori sa stiu cum se considera venitul de calcul in cazul indemnizatie de crestere a copilului, in cazul in care nasterea va fi la inceputul lunii ianuarie si eu voi intra in concediu prenatal la inceputul lunii noiembrie. Mentionez ca sunt P.F.A. In acest caz, veniturile realizate ce se iau in calcul se vor considera 12 luni anterioare nasterii copilului sau 12 luni anterioare intrarii in concediu prenatal (in concediu prenatal evident nu se vor realiza venituri impozabile)?
Va multumesc.
Subiectul e dezvoltat la sectiune de dreptul muncii ...vedeti acolo.
La stabilirea indemnizatiei crestere copil se ia in calcul si perioada in care beneficiati de concediu prenatal(12 luni anterioare nasterii copilului).
Multumesc frumos pentru raspunsuri