Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Înșelată de frate și de cumnată: le-am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Înșelată de frate și de cumnată: le-am împrumutat sume de bani din care îmi restituie foarte puțin, din când în când. Cum pot recupera toată datoria?

As dori sa stiu cum sa procedez ca sa imi pot recupera banii imprumutati fratelui meu si sotiei lui? Ca dovada pentru o parte din imprumut am extrasele de cont si un contract incheiat la mana in 2016. Banii au fost imprumutati intre 2011 si 2014. In 2015 am primit inapoi 200 euro, in 2016 inca 200 euro iar in 2017 inca 300 euro apoi au zis ca nu mai vor sa-mi dea nimic inapoi din datorie. Cat dureaza si cat ma costa un avocat si ce sanse am sa castig procesul si sa-mi recuperez banii? Mai am de recuperat inca 4800 euro de la ei. Va multumesc aticipat.
Manuela Rășină, administrator
Din ceea ce spuneti si daca aveti documente, sunt sanse sa va recuperati banii. Faptul ca au mai achitat din datorie conteaza foarte mult. Astfel, nu s-a implinit prescriptia. Incercati sa discutati cu un specialist si sa stabiliti strategia de recuperare.
Aveti sanse,important este sa faceti demersuri.Succes.