Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Neplata impozitelor locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Neplata impozitelor locale

Care sânt consecințele neplății impozitului pe apartament pe mai multi ani menționez că am primit o decizie de impunere care constituie și notificare de plata... Care ar fi termenul în care ar trebui sa plătesc?
Cat mai repede. Se calculeaza zilnic dobanzi si penalitati de intarziere la suma datorata. Suma mentionata in decizia de impunere poate sa nu includa dobanda si penalitatile de intarziere calculate incepand cu data/ anul de plata, caz in care suma totala datorata de dvs. va fi mult mai mare.
cat mai urgent sa nu cumva sa va treziti cu poprire pe salariu sau cont