Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare venit din contract de inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare venit din contract de inchiriere

buna ziua.am un apartament inchiriat .Contractul de inchiriere are data de inceput in 01.09.2017.cand l-am inregistrat la finante am depus declaratia 220 si am platit anticipat tot impozitul si cass-ul datorat pe anul trecut.Va rog frumos sa imi spuneti in anul 2018 cand trebuie sa platesc impozitul pe anul acesta si ce declaratii trebuie sa depun sau daca mai trebuie sa depun o declaratie pentru anul trecut.Contractul de inchiriere este in lei.
multumesc frumos
george-neagu, moderator