Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Permis Auto cat B
Discuție deschisă în Viata in Italia

Permis Auto cat B

Cu permis romanesc cu vechime de mai putin de 1 an nu ai voie sa transporti marfa in Italia?
Legislatia italiana prevede: "Per quanto riguarda i neopatentati invece le regole sono diverse: per il primo anno a partire dal rilascio della patente B è possibile guidare solo mezzi che hanno un rapporto potenza/tara massimo di 55 kW/tonnellata e una potenza inferiore a 70 kW." In ceea ce priveste pers. ce au permisul cu o vechime inferioara de un an este posibila conducerea mijloacelor cu o greutate maxima de 55 kw/tone si o putere inferioara a 70 kw.

Agavrilesei Alexandra , Alte profesii