Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dosar penal -participare in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

dosar penal -participare in instanta

Cei care au depus plangerea penala pot participa in instanta (eventual cu avocat) pentru a-si sustine plangerea?
eloise923, utilizator
Daca va referiti la partea vatamata/partea civila, bineinteles ca este parte in procesul penal, cu avocat sau fara si poate pune concluzii.