Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Refuz înscriere certificat de naștere italian la ...
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Refuz înscriere certificat de naștere italian la consulat, din cauza lipsei diacriticelor din nume. Ce pot face?

Buna ziua!!!sunt in italia de 10 ani. Acum 4luni am nascut primul copil .doresc sa-i fac certificat de nastere roman. Dar am o problema.numele de familie mi l-au scris fara diacritice .si nu corespunde cu numele tatalui. Pentru acest motiv consulatul refuza sa-mi faca certifìcat de nastere roman.ce pot face in acest caz???
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~