Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... este nul acest proces verbal?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

este nul acest proces verbal?

Salutare.
Speta: doi soti se cearta la ei acasa. Sotia cheama politia, care il amendeaza pe sot. Sotul refuza semnarea procesului verbal. La martor asistent, ghiciti cine semneaza...sotia!!!

Este nul acest pv?
Echivaleaza aceasta situatie cu lipsa semnaturii martorului asistent?
Cum va putea fi audiata sotia in instanta? Cum va trece de intrebarea "sunteti ruda sau in relatie de dusmanie cu petentul"?
kimbao, utilizator