Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia

Buna ziua . Cui ii rămâne custodia copilului dacă este minor (4 luni) dacă este si alaptat la san ? Iar mama nu are loc de munca si sta la părinți.. Iar tatăl in timpul căsătoriei era violent cu mama .. Va rog am nevoie urgent de un raspuns
Mybabyy, utilizator
Buna ziua,
Clar, mamei!
Dar, trebuie sa dovediti violenta tatalui si faptul ca minorul inca mai este alaptat.
Cum pot dovedi ca mai este alaptat ?

Carmen Petrescu a scris:

Buna ziua,
Clar, mamei!
Dar, trebuie sa dovediti violenta tatalui si faptul ca minorul inca mai este alaptat.

Nu e foarte relevanta alaptarea, pana la judecare copilul va fi diversificat si pana la definitivare mesele de lapte de san vor fi ocazionale.
Custodia, asa spus, va fi comuna, poate locuinta la mama, depinde de conditiile ambilor parinti.