avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia

Buna ziua . Cui ii rămâne custodia copilului dacă este minor (4 luni) dacă este si alaptat la san ? Iar mama nu are loc de munca si sta la părinți.. Iar tatăl in timpul căsătoriei era violent cu mama .. Va rog am nevoie urgent de un raspuns
Ultima modificare: Duminică, 1 Aprilie 2018
Mybabyy, utilizator
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 11:32, 7 Aprilie 2018
Buna ziua,
Clar, mamei!
Dar, trebuie sa dovediti violenta tatalui si faptul ca minorul inca mai este alaptat.
Cum pot dovedi ca mai este alaptat ?

Carmen Petrescu a scris:

Buna ziua,
Clar, mamei!
Dar, trebuie sa dovediti violenta tatalui si faptul ca minorul inca mai este alaptat.

Nu e foarte relevanta alaptarea, pana la judecare copilul va fi diversificat si pana la definitivare mesele de lapte de san vor fi ocazionale.
Custodia, asa spus, va fi comuna, poate locuinta la mama, depinde de conditiile ambilor parinti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie minor BiscuSilviu BiscuSilviu Buna ziua. In urma unui concubinaj ce a rezultat un minor tatal vrea custodia copilului. Eu avand un salariu mai mic din care am o rata la casa lunar plus ... (vezi toată discuția)
Program vizitare minor ramgam ramgam este vorba despre un minor de 11 luni, alaptat, dependent 100% de mama sa, nu isi cunoaste tatal,acesta nefiind interesat timp de 8 luni de ea. mentionez ... (vezi toată discuția)
Custodie copil minor oanamaiu oanamaiu Buna ziua, Eu si sotul meu vom divorta, avem impreuna o fetita(4 ani), se pare ca nu putem ajunge la o intelegere de custodie comuna(cum as fi vrut eu) si ... (vezi toată discuția)