Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Exercitarea autorități părintești exclusiv de mama
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Exercitarea autorități părintești exclusiv de mama

Am divorțat având custodia exclusivă a minorei(3 ani).Fostul soț are dreptul sa o vada de la 11-15 la domiciul meu in fiecare duminica.Minora refuză să intre în contact cu el.Problema este ca nu vreau sa il bag in domiciliu, fiind dispusă să io dau la plimbare.Dar minora nu vrea.Ma poate obliga sa il bag in domiciliu in timpul orelor de vizita?
Pana alina, utilizator
Mergeţi şi dvs. cu el şi copilul la plimbare, în parc...Aşa, fetiţa se obişnuieşte cu el şi, mai târziu, va pleca cu el fără dvs.