Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie constructie casa. Deschidere 5M. Solutii?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie constructie casa. Deschidere 5M. Solutii?

Buna ziua,
Sunt posesorul unei case, in Bucuresti, construita in anii 40, din paianta.
Curtea are o latime de 5 metrii, pe o lungime de 35.
Casa este construita in partea din spate, pe o amprenta de 4m latime si 15 lungime.
Doresc sa reconstruiesc si m-am lovit de problema autorizatiei pe care nu o pot obtine deoarece am deschidere doar 5metrii.

As dori sa stiu, care este solutia legala prin care as putea sa reconstruiesc., pe aceeasi amprenta. Practic va fi o casa mica cu o bucatarie mare, un hol si un dormitor.
Exista autorizatie pentru reconstructie pe aceeasi amprenta dar din materiale noi?
Am discutat cu 3 arhitecti si toti mi-au spus ca nu voi primi autorizatie.
Ce solutie as avea?

Va multumesc
Nu cred că aveți soluții. Standardele s-au schimbat