Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Instalație electrica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Instalație electrica

Buna ziua,

Am și eu o problema cu instalația electrica din apartament.
Mai exact în jumătate de apartament am curent la prize și în jumătate nu.
Apartamentul a fost achiziționat în anul 2015,și doresc sa știu dacă dezvoltatorul este obligat sa suporte cheltuielile lucrări...
Raspunsul este conditionat de eventualele clauze contractual prevazute in contractul de vanzare imobil
Daca in contract dezvoltatorul nu a prevazut termen garantie,,nu a asumat responsabilitatea remedierii eventualelor deficiente ,vicii ascunse,atunci cumparatorului ii revine dreptul sa desfasoare acte si actiuni pentru remediere
In PV de receptie finala a lucrarilor este mentionat termenul de garantie. Daca nu a expirat termenul de garantie, dezvoltatorul trebuie sa rezolve problema pe cheltuiala sa.