Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Import\comercializare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Importcomercializare

Buna Ziua,

m-ar interesa legislatia privind importul de alimente si bauturi, certificatele ISO samd.
De asemenea ma intereseaza si importul de echipamente electronice, ca de exemplu mixere, ustensile pentru baruri.
Va rog ajutati-ma, nu gasesc niciunde.

Mersi
Multumesc si imi cer scuze ca am pus o intrebare la care s-a raspuns deja, se pare ca am fost cam adormit. #-o

Legat de celelalte puncte din intrebare, cunoasteti mai multe detalii? (etichetele produselor trebuiesc traduse, de ce avize am nevoie, ce institutie a statului imi poate da indicatiile).

ps a scris:

Multumesc si imi cer scuze ca am pus o intrebare la care s-a raspuns deja, se pare ca am fost cam adormit. #-o

Legat de celelalte puncte din intrebare, cunoasteti mai multe detalii? (etichetele produselor trebuiesc traduse, de ce avize am nevoie, ce institutie a statului imi poate da indicatiile).

Pai, exact asta era si intrebarea mea? Reglementarile : Certificatel ISO, traducerea cum se poate face( traduc eu, sau trebuie legalizata, etc)??