Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu

Buna ziua. Eu trebuie sa depun dosarul pt CCC, dar de ce la primărie se insista ca cele 126 de zile de concediu sunt obligatorii? Eu am nascut pe 1 februarie. Deci post natal am avut de la 1 februarie până la 31 martie. Sunt 59 de zile, insa o doamna insista pe cele 126.
In general, alocatia de stat intra o data cu indemnizatia.