Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Act de violenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Act de violenta

Am depus plangere impotriva partenerului si acum astept decizia tribunalului daca merg in proces sau nu. Problema este ca el m a amenintat din nou si as vrea sa depun iar o plangere. Exista vreo sansa sa castige el procesul desi nu are nicio proba impotriva mea? Eu am un martor si inregistari audio. Cum pot obtine ordin de restrictie?
Nu se intelege exact daca ati formulat plangere penala impotriva concubinului pt amenintare sau alta infractiune ,banuim din postarea dvs acest lucru.Pt ordin de protectie va adresati instantei ,daca amenintarile continua sunati la politie,pastrati mesajele sms,mail etc ,cautati un martor care sa sustina povestea dvs.Pt ordinul de protectie va puteti folosi si de plangerea formulata la politie.
Plangerea este formulata ptr violenta. As vrea sa stiu daca este vreo sansa ca el sa cstige acest proces, desi nu are nicio dovada impotriva mea. Multumesc ptr raspuns!