Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordonanta prezidentiala incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordonanta prezidentiala incredintare minor

Buna ziua.Este vorba de o ordonanta prezidentiala incredintare minor.Am intentat actiune de divort si ordonanta presedintiala ptr incredintare minor.Am o fetita de 5 ani pe care am crescut-o aproape singura tatal fiind plecat in Anglia unde s-a ocupat printre altele cu consum de substante interzise.Tatal fetitei este foarte violent atat verbal cat si fizic eu avand si un certificat medico legal pentru violenta fizica.In luna ianuarie a venit cu un prieten a luat fetita cu forta si de atunci copilul nici nu vrea sa auda de mine si nici sa ma vada.Ieri am fost la procesul in cauza si judecatorul i-a incredintat fetita tatalui netinind seama de toate probele din dosar.S-a facut ancheta sociala eu locuind in Buc iar tatal fetitei cu mama sa in provincie.As dori sa fac apel la hotarirea instantei .Ce ma sfatuiti sa fac?Credeti ca la apel se va schimba hotarirea judecatorului?Ce argumente si probe sa aduc?Va scriu in speranta ca ma ve-ti ajuta.Din suflet va multumesc.
Doamna, va trebuie un avocat, trebuie citit tot dosarul, e cam tarziu si cu cat e mai tarziu, cu atat mai dificil de schimbat. Depinde de cum e fetita, cat o vedeti, multe chestiuni de fapt, depinde de probe, martori...